To już tradycja! 10 czerwca 2017 r. po raz XIV odbył się Festyn Parafialny u „Antonika” w Dąbrówce Małej. Nasza szkoła jak zwykle brała w nim czynny udział. Oczywiście było stoisko promujące KCEZ, uczniowie w koszulkach z nadrukiem KCEZ sprzedawała hot- dogi, ciasto, kawę, jak również był piękny pokaz mody połączony z pokazem zawodów.

Czytaj więcej...

14 lutego jak zawsze odbyły się w szkole obchody dnia Św. Walentego. Poza oczywistą i doroczną pocztą walentynkową Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najładniejszą kartkę walentynkową. Uczniowie drużynowo tworzyli kartki przy pomocy aplikacji Piktochart.

Czytaj więcej...

Jak jest to już tradycją naszej szkoły przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie z klas 1 – 3 pod kierunkiem katechetki - p. A. Koniarek przygotowują „Jasełka”. Tym razem był to montaż słowno – muzyczny pt. „Orędzie z groty Betlejemskiej”.

Czytaj więcej...

21.12.2016 r. uczniowie naszej szkoły z klas budowlanych uczestniczyli w Wigilii pracowników BFC Nieruchomości i Inwest Projekt. Wydarzenie to ma już wieloletnią tradycję związaną z współpracą szkoły z tymi zakładami. Było podsumowanie całego roku owocnej pracy i życzenia na nadchodzący Nowy 2017 Rok.

Czytaj więcej...

W tym roku zaproponowaliśmy wprowadzenie nowej tradycji z okazji Mikołaja. ‘Mikołajki a rebours’ – czyli Mikołajki na odwrót. To znaczy, uczniowie przyzwyczajeni do dostawania prezentów tym razem musieli sami je dać. Dać zwierzętom ze schroniska, tym najsłabszym stworzeniom, o których często zapominamy.

Czytaj więcej...

28 listopada kolejny raz gościliśmy w naszej szkole wychowanków Ośrodka Wychowawczego w Katowicach. Tradycją stało się wspólne wróżenie, jednak w tym roku nasze szkolne „wróżki” postawiły  na sport i muzykę.

Czytaj więcej...

26 października odbył się w naszej szkole konkurs na „najstraszniejszą klasę KCEZ” .

Rywalizacja obejmowała cztery konkurencje: najciekawsze przebrania uczniów, klasowa dynia, przebranie wychowawcy lub opiekuna klasy oraz udział z rozwiązywaniu zagadek w „strasznym pokoju”.

Czytaj więcej...

12 października jak co roku w szkole odbyły otrzęsiny uczniów klas pierwszych. Chrzest osób, które zaczynają swoje życie w jakiejś organizacji jest wpisany w tradycję i nie dziwi nikogo, że taka impreza odbywa się w naszej szkole.

Czytaj więcej...

Po raz kolejny obchodziliśmy 10 października Święto Drzewa organizując happening land art. Uczniowie wszystkich klas uczący się w zawodzie technik architektury krajobrazu przygotowywali na terenie szkoły instalacje artystyczne.

Czytaj więcej...

Projekty

Partnerzy