26 września 2016r. nadszedł dzień sfinalizowania projektu „Partycypacja w demokracji”. Tak , jak poprzednie etapy, odbywał się w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie. Finał miał formułę konkursu, który miał wyłonić najlepszy projekt wpisujący się w ideę działań społeczeństwa obywatelskiego.

Każdy z pięciu finałowych projektów był naprawdę doskonały. Niestety wygrać mógł tylko jeden. Szkoły prezentowały swoje projekty w czasie 3 wystąpień przed jury i przed zgromadzoną publicznością. Prezentacje obejmowały trzy kluczowe zagadnienia:

  1. ZARYS PROJEKTU
  2. OMÓWIENIE GRUPY DOCELOWEJ PROJEKTU, MINIMALIZACJA KOSZTÓW ORAZ SPOSÓB ZAANGAŻOWANIA SIĘ W REALIZACJĘ PROJEKTU WNIOSKODAWCÓW
  3. MOCNE STRONY PROJEKTU I PODSUMOWANIE PREZENTACJI

Kolejnym zadaniem konkursowym były odpowiedzi na pytania decydentów i ekspertów. Pytania okazały się naprawdę trudne. Ale nasza grupa doskonale sobie z nimi poradziła. Przed obradami, członkowie jury mogli jeszcze porozmawiać z młodzieżą, by ostatecznie rozwiać swoje wątpliwości. Należy podkreślić, że zadanie jurorów było niełatwe. Wszystkie projekty zasługiwały na uwagę. Wszystkie grupy mocno zaangażowały się w jak najlepsze przedstawienie swojej inicjatywy społecznej.

Wprawdzie nasz projekt nie wygrał, ale przecież, jak powiedziała nasza wspaniała Pani Dyrektor: „Nie zawsze trzeba wygrać, żeby być zwycięzcą”.

Wszyscy, którzy obserwowali zmagania finałowe, mogą potwierdzić, że Katowickie Centrum Edukacji Zawodowej zaprezentowało się wspaniale. Młodzież na piątkę zdała egzamin z wystąpień publicznych.

Natomiast, to co najważniejsze, nasz nadrzędny cel, czyli zaadaptowanie pomieszczenia magazynowego na siłownię dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Katowicach-Bogucicach, postaramy się zrealizować. Dołożymy wszelkich starań, aby spełnić marzenia, zaprzyjaźnionych z nami dzieci z Ośrodka.

Projekty

Partnerzy