Jak co roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w przygotowaniu Śniadanka Wielkanocnego dla dzieci z Parafii św. Antoniego w Dąbrówce Małej. Najpierw aranżacja salki katechetycznej a później „kelnerowanie” to działanie wolontariuszy z KCEZ- u oraz Gimnazjum nr 11.

Czytaj więcej...

szkolny klub wolontariatuW ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej szkole dzieciaki z Dąbrówki Małej. Przygotowaliśmy dla nich słodki poczęstunek, malowaliśmy twarze, wspólnie oglądaliśmy bajki.  Było bardzo  wesoło - nawet troszkę potańczyliśmy. Z niecierpliwością czekamy na następne odwiedziny. Dziękujemy za piękne - wspólnie spędzone chwile.

IMG 20170213 094530Uczniowie KCEZ przekazali Miejskiemu Schronisku zebraną w szkole karmę i koce dla psów i kotów.

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”

W tym roku, jak i w latach ubiegłych, jako szkoła przystąpiliśmy do szczytnej akcji jaką jest Góra Grosza. Celem akcji jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Czytaj więcej...

11 stycznia uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odwiedzili pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej "Przystań" w Katowicach. Jak zwykle, powitano nas bardzo ciepło i serdecznie.

Czytaj więcej...

W dniu 20.12.2016 r. uczniowie naszej szkoły KCEZ (z klas 1 a i 2 A) w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym włączyli się w akcję wolontariatu wspólnie z młodzieżą ze szkolnego koła Caritas w gimnazjum nr 11. Tym razem była to Wigilia dla dzieci z rodzin o trudnej sytuacji materialnej oraz dzieci z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego prowadzonego przez  Siostry Jadwiżanki w Dąbrówce Małej.

Czytaj więcej...

We wtorek 13 grudnia 2016 r. w parafii św. Antoniego w Dąbrówce Małej odbyło się spotkanie adwentowo - opłatkowe Seniorów. Po mszy świętej Seniorzy zgromadzili się w salce parafialnej na poczęstunku przygotowanym przez zespół charytatywny. Młodzież z naszej szkoły oraz gimnazjum nr 11 wraz z nauczycielami również przyczynili się do stworzenia miłej, świątecznej atmosfery.

Czytaj więcej...

Zakończyliśmy zbiórkę cukierków organizowaną dla Młodzieżowej Rady Miasta. Najwięcej zabrała klasa III A, drugie miejsce I B, trzecie ex aequo II A i II B. No i oczywiście zebraliśmy sporo w trakcie Nocy Filmowej. Dziękujemy wszystkim, którzy się przyłączyli.
Samorząd Uczniowski

Już drugi raz nasza szkoła przystąpiła do drużyny Szlachetnej Paczki. Uczniowie i pracownicy szkoły nie zawiedli. Wybraliśmy dwie rodziny – duża rodzinę z czwórką dzieci i starszą panią mającą problemy ze wzrokiem.

Czytaj więcej...

9 i 10 grudnia 2016 r. odbyła się kolejna edycja Akcji Caritas Polska: „Tak, pomagam”, w której wzięli udział m.in. uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielami. XI Ogólnopolska zbiórka żywności obejmowała artykuły codziennej potrzeby, tj.: mleko, cukier, mąkę, makarony, kasze, ryż, herbatę, słodycze, konserwy.

Czytaj więcej...

Projekty

Partnerzy