Pierwsze urodziny Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej za nami. I jak to na urodzinach był tort, fajerwerki, odśpiewane sto lat (ach ta Marylin) i…prezenty. Rada Rodziców, jak zwykle hojna, nagrodziła najlepszych w kategoriach: zachowanie, frekwencja i średnia wyników.

Czytaj więcej...

4 września wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przywitali nowy rok nauki 2017/2018.
Początek roku szkolnego rozpoczęliśmy uroczystą mszą Świętą, a następnie akademią przygotowaną przez klasę 2b i 2c. Cieszymy się także na wiadomość że, nasza ukochana pani dyrektor Renata Matla-Kocot pozostaje na stanowisku dyrektora naszej szkoły.

Czytaj więcej...

23 czerwca o godz. 10-tej, na holu głównym, odbyła się uroczysta akademia na zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Akademia była wyjątkowa pod wieloma względami.
Przede wszystkim, uroczystość ta stała się okazją do podsumowania czteroletniej kadencji na stanowisku dyrektora szkoły naszej kochanej Pani Dyrektor - Renaty Matla-Kocot. Choć wszyscy wiemy, że Pani Dyrektor nas nie opuszcza, jednak to pożegnanie było niezwykle wzruszające. Cała społeczność szkolna żegnała bowiem ze łzami w oczach osobę, która przez ostatnie cztery lata była całkowicie oddana szkole. Dzięki jej, wręcz tytanicznej pracy, Katowickie Centrum Edukacji Zawodowej stało się marką bardzo dobrze znaną i szanowaną.

Czytaj więcej...

20 czerwca 2017r. odbyły się obchody 95 rocznicy połączenia Śląska z Polską pod Pomnikiem Powstańców Śląskich. Organizatorem było Stowarzyszenie Powstania Śląskie 90. W uroczystości udział wzięła Orkiestra Wojskowa z Bytomia oraz uczniowie, którzy pełnili wartę w strojach powstańców śląskich.

27 kwietnia w naszej szkole, na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia poświęcona 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Okolicznościowy apel przygotowali uczniowie klasy 2AT i 3AT, za stronę techniczną, już tradycyjnie, odpowiadali uczniowie klasy 2BT.Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Uczniowie biorący udział w akademii, pod czujnym okiem pani Ewy Biercy oraz pani Katarzyny Stawowskiej przygotowali żywą lekcję historii, która przeniosła wszystkich w czasy stanisławowskiego oświecenia. Montaż słowno-muzyczny przybliżył  wydarzenia związane z uchwaleniem najważniejszej w historii Polski Ustawy Rządowej.

Czytaj więcej...

22 marca w naszej szkole odbyła się akademia, przypominająca o  kolejnej rocznicy powstań śląskich.
Polska, Śląsk, Katowice i KCEZ im. Powstańców Śląskich są zobowiązani do zachowania pamięci ważnych wydarzeń kształtujących naszą tożsamość narodową. A nie byłoby tożsamości narodowej bez patriotycznego czynu powstańców śląskich.

Czytaj więcej...

10 listopada 2016 r. w przeddzień kolejnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie z klasy 4 A i 1 a ZSZ (przy współudziale 1 B i nagłośnieniowców) przedstawili montaż słowno – muzyczny: „Wolność krzyżami się mierzy”.

Czytaj więcej...

ikona zainteresowanie10.11.2016 odbędzie się w holu głównym budynku A akademia w formie montażu słowno - muzycznego w związku z kolejną rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości, pt. "Wolność krzyżami się mierzy".

13 października to czas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tradycyjna jak każe tradycja składała się z dwóch części – oficjalnej i nieoficjalnej. W czasie tej oficjalnej uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie a Pani Dyrektor Renata Matla-Kocot otrzymała symboliczny klucz do Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej.

Czytaj więcej...

 Z werwą i wielkimi oczekiwaniami rozpoczęliśmy 1 września ten rok szkolny. To dla naszej społeczności rok niezwykle ważny. Zamknęliśmy długą historię trzech połączonych katowickich techników.

Czytaj więcej...

Projekty

Partnerzy