23 czerwca o godz. 10-tej, na holu głównym, odbyła się uroczysta akademia na zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Akademia była wyjątkowa pod wieloma względami.
Przede wszystkim, uroczystość ta stała się okazją do podsumowania czteroletniej kadencji na stanowisku dyrektora szkoły naszej kochanej Pani Dyrektor - Renaty Matla-Kocot. Choć wszyscy wiemy, że Pani Dyrektor nas nie opuszcza, jednak to pożegnanie było niezwykle wzruszające. Cała społeczność szkolna żegnała bowiem ze łzami w oczach osobę, która przez ostatnie cztery lata była całkowicie oddana szkole. Dzięki jej, wręcz tytanicznej pracy, Katowickie Centrum Edukacji Zawodowej stało się marką bardzo dobrze znaną i szanowaną.

Nieocenione zasługi Pani Dyrektor można by wymieniać godzinami. Samorząd Uczniowski podziękował za to wszystko, podkreślając, że to dzięki Pani Dyrektor, w szkole panuje szczególnie przyjazna i życzliwa atmosfera. Kapituła uczniowska, po wygłoszeniu laudacji,  przyznała Pani Dyrektor zaszczytny tytuł DOKTORA HONORIS CAUSA Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej. Wyrazem ogromnej sympatii dla Pani Dyrektor stało się spontaniczne odśpiewanie „Sto lat!” przez wszystkich zgromadzonych.
Pani Dyrektor po raz ostatni wręczyła najlepszym uczniom świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz listy gratulacyjne dla posiadaczy Zielonych, Brązowych, Srebrnych i Złotych Laurów.
Panie: Anna Żemła-Siesicka, Anna Ocieczek-Kubica, Dorota Suwart oraz Małgorzata Filipkowska-Świeca wręczyły natomiast dyplomy za udział w projekcie naukowym „Młody Badacz”, certyfikaty udziału w praktykach zagranicznych, w ramach programu Erasmus +, dyplomy dla najlepszych czytelników oraz dyplomy dla najbardziej zaangażowanych członków Samorządu Uczniowskiego.
Bardzo ważnym punktem uroczystości było pożegnanie uczniów klasy 3a zsz, którzy od 23 czerwca stawali się absolwentami Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej. Pani Dyrektor wraz z wychowawcą klasy, panem Piotrem Bortelem, wręczyła wyróżniającym się uczniom pamiątkowe dyplomy. Poruszające przemówienie wygłosiła Pani Dyrektor, ale także zabrali głos – reprezentant klasy 2a zsz-Maciek Witkowski oraz przedstawiciel klasy 3a-Sebastian Sadowski.
W mniej oficjalnej części akademii przedstawione zostały, w żartobliwy sposób, sylwetki wszystkich, wyjątkowo sympatycznych, uczniów klasy 3a. Każdemu z nich zadedykowano charakteryzujący go wierszyk oraz piosenkę. Klasa 2a nie zapomniała również o upominkach dla swoich starszych kolegów.
Zwieńczeniem tej bardzo bogatej w treści akademii był występ naszego szkolnego zespołu muzycznego, który w przejmujący sposób wykonał trzy ballady.          

Projekty

Partnerzy