14 września odbyła się w naszej szkole pierwsza w tym roku szkolnym akcja przygotowana przez młodzież zaangażowaną w pracę wolontariuszy. Pani Aneta Kośmider, organizatorka przedsięwzięcia, zaprosiła zaprzyjaźnionych z nami wychowanków Specjalnego Ośrodka Wychowawczego z Katowic-Bogucic.

Wieloletnia współpraca z Ośrodkiem nauczyła nas, że chłopcy uwielbiają organizowane dla nich zajęcia sportowe. Zatem, wolontariusze poprosili o pomoc pana Mariusza Herwicha. Nikt tak dobrze, jak nauczyciel wychowania fizycznego, nie poprowadzi rozgrywek sportowych.
Zatem zaczęło się… Najpierw wyścigi trzech drużyn w workach. Potem tory przeszkód. Slalomy z rzutami od kosza. Treningi z piłką nożną i koszykową. Wreszcie, kulminacyjny punkt spotkania. Mecz chłopców z Ośrodka z naszymi wolontariuszami. Wszyscy bardzo zaangażowani i skupieni, pot na parkiecie, zażarty doping publiczności. I oto, ku zaskoczeniu wszystkich, chłopcy wygrywają! Radości nie było końca. W nagrodę, wszyscy, i zwycięzcy, i pokonani częstują się ogromną pizzą.
Ostatnim elementem spotkania był trening w szkolnej siłowni. Chłopcy byli zachwyceni możliwością poćwiczenia na profesjonalnym sprzęcie siłowym, pod troskliwym okiem swoich starszych kolegów z KCEZ.
Zarówno wolontariusze, jak i chłopcy z Ośrodka już planują następne, tak udane spotkanie. Być może będzie to impreza andrzejkowa.
     
                        

Projekty

Partnerzy