Od 02.10 do 04.10.2017 r. wszystkie grupy zawodu technik geodeta pojechały wraz z p. Anną Grawon - Woźniak oraz z p. Magdaleną Kaletą na wycieczkę do małej miejscowości w Beskidzie Śląskim Soli Kiczora.

Po mimo kapryśnej pogody zabawa była przednia.

Czytaj więcej...

W dniu 27 września klasa 1a branżowa wybrała się na wycieczkę do Krakowa. W czasie zwiedzania klasa zbudowała żywą piramidę, stoczyła bój ze smokiem wawelskim, nawiązała kontakty z zagranicznymi turystami na Wawelu i przemierzyła nadwiślańskie bulwary.

16.06.2017 r.  uczniowie klasy 1 a ZSZ uczestniczyli w spacerze po Strefie Kultury w Katowicach oraz dotarli do kina w Silesia Center. Naszą podróż w czasie zaczęliśmy od Pomnika Powstańców Śląskich. Dalej kolejno była ikona Katowic czyli Spodek oraz najnowsze obiekty znajdujące się w Strefie Kultury, które zdobywają wiele prestiżowych nagród, tj. : Międzynarodowe Centrum Kongresowe obok Spodka, Muzeum Śląskie  na terenie byłej kopalni Katowice i nowa siedziba NOSPR-u .

Czytaj więcej...

W dniach 29-31 maja odbyła się wycieczka klasy 1CT do Węgierskiej Górki. Gościnna klasa 1C zaprosiła do swego grona kilkoro uczniów z klasy 1BT i 2a zsz. Organizatorem i kierownikiem wycieczki była pani Marta Heblik, natomiast drugim opiekunem grupy była pani Katarzyna Stawowska.
Jaka była wycieczka? Udana!!!

Czytaj więcej...

Węgierska Górka to ciekawa miejscowość turystyczna w województwie śląskim, w urokliwym zakątku Żywiecczyzny, nad rzeką Sołą, pomiędzy Żywcem a Milówką.
Na terenie Węgierskiej Górki znajdują się forty powojenne - rozpoczęto budowę 9 takich schronów lecz zakończono jedynie 5 : "WĘDROWIEC", "WĄWÓZ", "WYRWIDĄB", "WALIGÓRA" i "WŁÓCZĘGA", wybudowane na przełomie lipca i sierpnia 1939 roku, z których jedynie "Wyrwidąb" nie brał udziału w walkach 2-3 września 1939 r.

Czytaj więcej...

We wtorek 30 maja architekci krajobrazu z klasy 2 i 3 uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do zoo w Opolu. Zoo stanowi doskonały przykład dobrze zaprojektowanego terenu zieleni. Uczniowie zapoznali się z różnorodną roślinnością na wybiegach oraz świetnie skomponowaną zielenią towarzyszącą.

Czytaj więcej...

Dnia 27. 03. 2017r. uczniowie naszej szkoły zwiedzali Państwowe Muzeum Auschwitz- Birkenau w Oświęcimiu. Przedstawiamy krótką relację w formie zdjęć i krótkiej informacji o tym szczególnym miejscu pamięci.

Czytaj więcej...

JUMPCITY Katowice to największy park trampolin na Śląsku! To w tym miejscu na 3 000 m2 spełniają się marzenia o lataniu oraz można podjąć nierówną próbę walki z grawitacją :)

Czytaj więcej...

W czwartek 02.03 br. architekci krajobrazu z 2 klasy odwiedzili gliwicką palmiarnię w ramach wycieczki przedmiotowej. Skorzystaliśmy z usług przewodnika, dzięki któremu dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat roślin egzotycznych. Uczniowie mieli okazję utrwalić wiedzę z zakresu stosowania i rozpoznawania roślin doniczkowych.

Czytaj więcej...

3 listopada 2016 r. uczniowie klasy 1 a ZSZ zrealizowali szkolną wycieczkę do TVS – jednej z największych stacji w Polsce, działającej od 2008 r. Godzinny pobyt w siedzibie Telewizji pod opieką prezentera telewizji – pana Mirosława Riedela obejmował: zwiedzanie studia nr 1 „serca” stacji z Green Box-em i najnowocześniejszymi kamerami, reżyserki, gdzie uczniowie mogli poznać tajniki tworzenia programów od strony technicznej, studia nr 2 – „małego” , gdzie realizowany jest popołudniowy program TVS „Cafe Silesia”.

Czytaj więcej...

Projekty

Partnerzy