Próbny egzamin praktyczny z kwalifikacji B.06. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy 3 a BZIS zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi kwalifikacji malarsko – tapeciarskiej.

W tym roku pracowali w „rzeczywistych warunkach”. Ich zadaniem był remont pomieszczenia magazynowego, w którym do tej pory mieściły się akcesoria wykorzystywane na zajęciach sportowych.

Uczniowie zajęli się oczyszczeniem ścian z dawnych wymalowań, uzupełnili ubytki i wyrównali ściany oraz sufit.

Następnym krokiem było malowanie sufitu i położenie tapety- jednego typu w kąciku sanitarnym oraz na ścianie wejściowej i z oknem i drugiego typu na pozostałych 2 ścianach.Efekty pracy można podziwiać.

Inna grupa uczniów w sali, gdzie odbywają się budowlane zajęcia praktyczne (i już wkrótce przystąpią do egzaminu praktycznego B.06) zmagała się z tapetami z raportem, tzn. musieli odpowiednio dociąć bryty tapet, aby uzyskać zgodność wzoru.

Wszyscy uczniowie uzyskali pozytywne wyniki doskonaląc swoje umiejętności malarsko – tapeciarskie tak, by bez stresu przystąpić do egzaminu B.06 potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w styczniu 2018 r.

Projekty

Partnerzy