23 stycznia 2018 r. w BetaMed- zie w Chorzowie odbyło się spotkanie Wolontariuszy podsumowujące organizację tegorocznej Wigilii dla Samotnych.

Wydarzenie to odbywało się w Katowicach, Świętochłowicach, Wrocławiu i innych miastach Polski.

Fundacja Wolne miejsce co roku zwiększa zasięg organizowanych uroczystości, a jak mówią Wolontariusze (którzy są w różnym wieku)– warto pomagać by zobaczyć błysk w oku drugiego, samotnego człowieka.

Swój czas możemy wykorzystać w różny sposób. „Mamy tyle samo czasu, by zrobić coś dobrego lub coś złego” – jak stwierdził jeden z Wolontariuszy odbierając dyplom uznania i dzieląc się z wszystkimi zgromadzonymi swoja refleksją.

Zabrali głos wszyscy odpowiedzialni za organizację wydarzenia dziękując za każdą formę pomocy, za swój ofiarowany czas, za to, że są aktywnymi Wolontariuszami. Lista podziękowań była bardzo długa, a każdy mógł też powiedzieć kilka słów do mikrofonu, dzieląc się swoimi przemyśleniami i zapewniając o swoim udziale w następnych wydarzeniach.

W tym roku młodzież naszej szkoły włączyła się po raz kolejny w prace sekcji dekoratorskiej i myślę, że to już stało się tradycją godną kontynuacji również w następnych latach.

Projekty

Partnerzy