12 marca 2018 r. uczniowie klasy 1 A TB oraz 2 a BZIS uczestniczyli w prelekcji dotyczącej zastosowania styropianu w budownictwie.

Prelegent z firmy Austrotherm przybliżył markę Austrotherm (na polskim rynku od 1993 r.), omówił gamę produków ze styropianu do kompleksowej termoizolacji i termomodernizacji obiektów (ze szczególnym naciskiem na izolację fundamentów i ścian piwnic) oraz sztukaterii do fantazyjnego kształtowania elewacji.
Zakłady produkcyjne w Oświęcimiu i Skierniewicach są wyposażone w nowoczesne linie technologiczne. Firma może się pochwalić licznymi nagrodami i certyfikatami.

W kolejnej części prezentacji przedstawione zostało kompleksowe zastosowanie produktów firmy "od piwnic aż po dach". Na próbkach materiału zostały przeprowadzone doświadczenia obrazujace wytrzymałość na ściskanie tradycyjnego styropianu i sytropianu EXPERT (różowego).

Prelegent prowadził luźny wykład wciągając młodzież do aktywnego uczestnictwa w prelekcji. Były nagrody za aktywny udział oraz na zakończenie quiz podsumowujący temat prelekcji. Młodzież otrzymała również materiały promocyjne dotyczace ocieplenia budynków z użyciem płyt styropianowych oraz asortymentu firmy. W planach jest też kolejne spotkanie, tym razem w formie bardziej praktycznej.

Projekty

Partnerzy