W dniu 26 marca 2018 r. uczniowie klas:1 a BZIS, 1 A i reprezentanci klasy 3 A TB uczestniczyli w teoretycznej części szkolenia firmy Wienerberger.

Zakres prezentacji obejmował informacje dotyczące firmy skupiającej: system Porotherm – rozwiązania ścienne i stropowe, Koramic – dachówki ceramiczne, Terca – cegły elewacyjne (klinkierowe).

Prelegent przybliżył asortyment wyrobów oraz rozwiązania systemowe służące do budowy ścian jedno-, dwu- i trójwarstwowych oraz stropów.

Szerzej został omówiony System Porotherm Dryfix czyli połączenie innowacyjnej technologii murowania i tradycyjnego, wielowiekowego produktu w nowoczesnym wydaniu – pustaka ceramicznego. Łączenie pustaków w tym systemie odbywa się na gotowej zaprawie pozbawionej wody, konfekcjonowanej w puszkach pod ciśnieniem i nakładanej za pomocą specjalnego aplikatura, tzw. pistoletu. Grubość spoiny to ok. 1 mm.

Zasygnalizowane zostały pojawiające się błędy wykonawcze a także narzędzia wspierające projektowanie. W ramach ciekawostek młodzież dowiedziała się, że w budynku NOSPR – u część cegły klinkierowej pochodzi z Tercy a w Dąbrowie Górniczej powstał budynek 6 kondygnacyjny w systemie Porotherm Dryfix (zazwyczaj powstają budynki do 5 kondygnacji).

Na zakończenie szkolenia odbył się mini quiz z nagrodami.

Projekty

Partnerzy