Z werwą i wielkimi oczekiwaniami rozpoczęliśmy 1 września ten rok szkolny. To dla naszej społeczności rok niezwykle ważny. Zamknęliśmy długą historię trzech połączonych katowickich techników.

Z google'a zniknie wkrótce nazwa Zespołu Szkół Budowlanych. I wydawać by się mogło, że to wydarzenie powinno nas zasmucić. Tak jednak nie jest ponieważ od nowego roku na katowickiej scenie edukacyjnej pojawia się nowa marka, Katowickie Centrum Edukacji Zawodowej, która już na starcie została obdarzona ogromnym zaufaniem naszych licznych pierwszoklasistów.
Tradycyjnie początek roku szkolnego rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą a później, już w murach szkoły, akademią przygotowaną w tym roku przez połączone siły klas IIA i IVB przy wsparciu naszych „nagłośnieniowców”. Najważniejsze jednak bez wątpienia były słowa pani dyrektor Renaty Matli-Kocot, która trafnie zauważyła, że stajemy się właśnie częścią historii Katowic, tworząc nową jakość, która zostanie wsparta kilkoma projektami.
Wchodzimy więc w nowy rok szkolny, czerpiąc pełnymi garściami z bogatej historii, ale przede wszystkim wybiegając już w przyszłość, która miejmy nadzieję, będzie co najmniej tak dobra jak ubiegły rok szkolny, choć widząc entuzjazm uczniów i nauczycieli, wierzymy, że znacznie lepsza :).

Projekty

Partnerzy