17 listopada 2016r. adepci geodezji - uczniowie klas 1B i 2B wzięli udział w organizowanej przez Uniwersytet Śląski i Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjno – Kartograficznej
VIII edycji GIS Day na wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu. Jak sami mówią to był bardzo interesujący dla nich dzień co  potwierdzają opiekunowie.

Mieliśmy okazję wysłuchać kilku wykładów o coraz szerszym zastosowaniu baz danych gromadzonych w Geograficznym Systemie Informacyjnym, o tym jak te zasoby stają się wręcz niezbędne w funkcjonowaniu społeczno – gospodarczym każdego Państwa.  
Zobaczyliśmy jak można je wykorzystywać w życiu codziennym, w poznawaniu środowiska kulturowego, geograficznego, przyrodniczego.
Wraz z przedstawicielem koła astronomów działającego  przy Planetarium Śl. śledziliśmy poszukiwania 19 południka który przebiega tuż obok nas i każdy może spróbować go znaleźć ku własnej satysfakcji. Tą porcję wykładów zakończyła zabawa dla ciekawych i kreatywnych w poszukiwanie skarbów z wykorzystaniem technologii GPS – geocaching  i mamy postanowienie: wiosną podczas zajęć terenowych  sami  urządzimy sobie tę grę.

Projekty

Partnerzy